Historia firmy

Turbo Trade S.A. Logo

Spółka Turbo Trade została powołana do życia w jako spółka z. o.o., a w została przekształcona w Spółkę Akcyjną. Celem działalności Spółki było przeprowadzenie prac badawczych nad zastosowaniem algorytmów sztucznej inteligencji w analizie giełdowej.

Zespół osób pracujących nad nowymi technologiami zasilili m.in. inżynierowie informatyki z UWM oraz Politechniki Warszawskiej. Do połowy zespół stworzył sprawnie funkcjonującą sieć, a jej pierwszym zastosowaniem komercyjnym było uruchomienie w inteligentnej aplikacji mobilnej rozpoznającej etykiety tekstowe oraz przetwarzanie najistotniejszych informacji w nich zawartych. Do dnia dzisiejszego aplikacja mobilna została pobrana ponad 50 tys. razy na sklepie Play bez użycia większych nakładów na promocję.

W tym czasie produkt był testowany i udoskonalany, a w wyniku jego rozwoju powstało kilka innych pochodnych produktów opartych o sieci neuronowe. W roku spółka posiada opracowaną serie produktów przygotowaną do rynkowego wdrożenia, a także opracowaną technologię Focus AITurbo Trade S.A.
ul. Chrobrego 4/28; 12-100 Szczytno
NIP: 7451842756; Regon: 281353315;
KRS: 0000652775